Aktualności

Trwa nabór do Kantyleny!

Nasz zespół od ponad 20 lat występuje na polskich i europejskich scenach m. in.: w Niemczech, Szwecji, Francji, czy Estonii. Jesteśmy laureatami wielu znaczących konkursów, w tym Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy.

Ale Kantylena to nie tylko chór - to przede wszystkim grupa młodych kreatywnych osób. Kantylena to przestrzeń, w której znaleźć można osoby, które silnie łączy ta sama pasja – śpiew. Chór nie stoi na przeszkodzie nauce – kształtuje cechy takie jak pracowitość, sumienność, odpowiedzialność. Jest doskonałym sposobem na spędzanie
wolnego czasu i rozwój zdolności artystycznych oraz interpersonalnych.

W jaki sposób pracujemy?
Spotykamy się dwa razy w tygodniu:
Wtorek, godz.16.30
Czwartek, godz.16.30
Sala nr 17 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej.

Dołącz do nas!

 

Zebrania z rodzicami klas pierwszych

16 września odbyło się zebranie rodziców uczniów klas pierwszych. Była to dobra okazja do zaprezentowania naszego zespołu. Kantylena pokazała swoje dwa oblicza poprzez wykonanie rozrywkowych „New York, New York” Johna Kandera i „The lion sleeps tonight” z "Króla Lwa" Walta Disneya oraz "Ave Regina Caelorum" Giuseppe Mignemi z nieco poważniejszego repertuaru.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września Kantylena uświetniła uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od hymnu szkoły, a następnie wykonaliśmy 3 utwory: „New York, New York” Johna Kandera , „The lion sleeps tonight”, znany z filmu „Król Lew” oraz motyw muzyczny z serialu „Flinstonowie”. Mamy nadzieję, że tym sposobem zachęciliśmy naszych pierwszoklasistów do dołączenia do naszego chóru. W każdy czwartek września możecie też spotkać nas na korytarzu szkoły w czerwonych koszulkach. Podążajcie za dźwiękami ulubionych utworów chórzystów.

 

Relacja z obozu szkoleniowego w Zakopanem

Wspólne wyjazdy to dla chórzystów zawsze okazja do przebywania razem, to czas wolny na rozwijanie swoich pasji muzycznych oraz realizowanie wielu tych pozamuzycznych. Dzięki temu stajemy się grupą coraz bliższych sobie ludzi i  nawiązują się przyjaźnie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z poszczególnych dni. Zakopane 11 - 21 sierpnia 2015r.

Zdjęcia oraz wideorelacja

 

Kantylena we Włoszech

W dniach 26.06 - 2.07.2015 r. Kantylena wraz z chórem Sensorium Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie oraz chórem Gimnazjum nr 26 im. I. J. Kraszewskiego w Lublinie udała się w podróż do Słonecznej Italii. Najpiękniejsze miasta Włoch, a do tego dwa wspaniałe koncerty    Wyjechaliśmy z Lublina rankiem, by w środku nocy 26 czerwca dotrzeć do miejscowości Tarvisio, położonej niedaleko granicy austriacko - włoskiej. W sobotę zwiedziliśmy jedno z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miast świata - Wenecję. Do "miasta na wodzie" dopłynęliśmy promem. Przeszliśmy przez Most Westchnień na Plac Świętego Marka, a następnie zwiedziliśmy Bazylikę pod wezwaniem tego świętego. Później szybka sesja fotograficzna przed Pałacem Dożów i ruszylismy w dalszą drogę. Późnym wieczorem byliśmy już na obrzeżach Rzymu.

Więcej…

 

Na zakończenie roku

 

Festiwal Pieśni Religijnej Cantate Deo

Kantylena znowu doceniona!

W dniach 19-20 czerwca przebywaliśmy w Rzeszowie, gdzie odbywał się XIX Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej Cantate Deo, organizowany przez tutejszy oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Wykonaliśmy 5 utworów: „Ubi Caritas” Ola Gjeilo, „Veni Electa Mea” Gianmartino Maria Durighello, „Zdrowaś Królewno Wyborna” Andrzeja Koszewskiego, „Ecce nunc benedicite Dominum” Stanisława Moryto i „Ave Regina Caelorum” Giuseppe Mignemi. Mimo silnej konkurencji zdobyliśmy II miejsce w kategorii chórów dziecięcych i młodzieżowych. Serdecznie gratulujemy pozostałym laureatom.

galeria/2015/06/13.jpggaleria/2015/06/14.jpggaleria/2015/06/15.jpggaleria/2015/06/16.jpggaleria/2015/06/17.jpggaleria/2015/06/18.jpg

 

Koncert dyplomowy studentów UMCS

W dniu 15 czerwca 2015r. wraz z trzema chórami "Śpiewającej Polski" wzięliśmy udział w koncercie dyplomowym studentów Zakładu Chóralistyki UMCS.

Wykonaliśmy kompozycję Marka Stefankiewicza „Missa pro Sancte Johannes Pauli II” oraz pieśń „Najdalsza droga”. Akompaniował nam sam kompozytor, a nasze chórzystki Agnieszka Muszyńska i Magdalena Klusek zaśpiewały partie solowe.

galeria/2015/06/10.jpggaleria/2015/06/11.jpggaleria/2015/06/12.jpg