Aktualności

Co później?

W czwartek, 10 marca mieliśmy przyjemność wziąć udział w nagraniu partii chóralnej do utworu Łukasza Gierczaka pt. „Co później?”, które odbyło się w auli III Liceum Ogólnokształcącego. Nagrania były niezwykle intensywne i wymagały od nas dużego skupienia i uwagi. Nasza praca okazała się jednak owocna – będziecie się mogli o tym przekonać już niedługo!

Płyta ukaże się jesienią

galeria/2016/04/01.jpggaleria/2016/04/02.jpggaleria/2016/04/03.jpggaleria/2016/04/04.jpg

 

 

Ferie Kantyleny

Mimo trwających w pełni ferii, my nie odpoczywaliśmy. 26 lutego odbyły się warsztaty, podczas których nie tylko rozpoczęliśmy pracę nad nowym repertuarem, ale przede wszystkim spędziliśmy trochę czasu razem w miłej atmosferze.

 

 

Ars Chori

W niedzielę, 24 stycznia, w ramach festiwalu Ars Chori w Archikatedrze Lubelskiej odbył się pierwszy w tym roku koncert Kantyleny. Wykonaliśmy kolędy i pastorałki - tym razem te mniej znane: „A to komu?”, „Nuż my dziś krześcijani” czy „Na kopie siana”. Wielkie brawa należą się czwórce naszych solistów: Magdalenie Klusek, Agnieszce Muszyńskiej, Michałowi Bielakowi oraz Tomaszowi Zagajskiemu, którzy zaprezentowali się podczas koncertu.

Był to ostatni wytęp wraz z Kantyleną dla Angeliki Karczmarz, dziękujemy za te cztery lata spędzone razem oraz zaangażowanie w pracę na rzecz chóru. Kolejna osoba dołączyła do grona absolwentów.

A nasz następny koncert już w przyszłą niedzielę!

galeria/2016/01/01.jpggaleria/2016/01/02.jpggaleria/2016/01/03.jpg

 

Opłatek Kantyleny

W piątek , 18 grudnia zebraliśmy się na spotkaniu opłatkowym Kantyleny. Był czas na śpiewanie kolęd, na podsumowanie kończącego się roku,dzielenie się opłatkiem oraz życzenia świąteczne i te noworoczne.

Wszystkim naszym przyjaciołom życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Unia Absolwentów - Uczniom

W czwartek 03.12, w Parku Naukowo-Technologicznym na lubelskim Felinie odbyła się aukcja zorganizowana przez Stowarzyszenie „Unia Absolwentów”. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć Kantyleny, która wykonała cztery utwory: „Can’t help falling in love” Elvisa Presley’a, „New York, New York” Franka Sinatry, „The lion sleeps tonight” z filmu „Król Lew” oraz motyw muzyczny z serialu animowanego pt. „Flinstonowie”.

Nasz występ został przyjęty gorącymi brawami i sprawił zarówno nam jak i widowni wiele radości.

galeria/2015/12/01.jpggaleria/2015/12/02.jpggaleria/2015/12/03.jpggaleria/2015/12/04.jpg

 

Koncert Adwentowy

W niedzielę 28.11 rozpoczął się Adwent, a wraz z nim cykl koncertów w Kościele Rektoralnym pw. Poczęcia NMP w Lublinie. W pierwszym wystąpił nasz chór, śpiewając m.in.: „Witaj pokarmie” Pawła Bębenka, „Ubi Caritas” Ola Gjeilo czy „Zdrowaś Królewno Wyborna” Andrzeja Koszewskiego.
Na bis wykonaliśmy "Veni, Electa Mea" Gianmartino Maria Durighello.