Aktualności

Dzień Edukacji Narodwej

Za nami wzruszający koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wystąpiliśmy w nowootwartej sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.
W uroczystości wziął udział Prezydent Miasta Lublina - Pan Krzysztof Żuk oraz Radni Miasta, a także dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych w naszym mieście i nagrodzeni w tym dniu Nagrodą Prezydenta nauczyciele. Podczas uroczystości Pan Prezydent odznaczył Medalem 700-lecia Miasta Lublina naszą dyrygentkę Panią prof. Małgorzatę Nowak. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy tam być razem z Panią Dyrygent. Serdecznie gratulujemy!

Podczas krótkiego występu zaprezentowaliśmy utwory, pochodzące z filmów Walta Disneya: ,,Po raz pierwszy widzę blask" z filmu ,,Zaplątani" i ,,Miłość rośnie wokół nas" Hansa Zimmera z ,,Króla Lwa", jak również z popularnych filmów takich jak ,,Pan od muzyki"- utwór ,,Vois sur ton chemin", czy piosenka ,,Can't help falling in love" z repertuaru Elvisa Presleya z filmu ,,Błękitne Hawaje". Ponadto na program koncertu złozyły się: melodia tradycyjna ,,Wade in the water" i ,,Cantar" Joya Althousa. Chórowi akompaniowała pani Anna Kabulska.

Występ z takim repertuarem i przed tak znamienitymi osobistościami był dla nas wielką przyjemnością.

 

Warsztaty w Motyczu

17 i 18 października spędziliśmy na wyjeździe warsztatowo-integracyjnym w Motyczu. Pracowaliśmy nad repertuarem, który wykonamy na najbliższych naszych koncertach. Pomiędzy pracą nad utworami Piotra Selima i Rafała Rozmusa nie zabrakło też czasu na zabawę. Sobotni wieczór minął nam na grach i zabawach przygotowanych przez kilka naszych koleżanek, głowiliśmy się też nad odpowiedziami na pytania o Kantylenie. Miłą niespodzianką były odwiedziny pana dyrektora Grzegorza Lecha i pana wicedyrektora Adama Prusa z małżonkami, którzy przyjechali do nas ze słodkim poczęstunkiem - pysznym tortem. Drugi dzień wyjazdu minął nam bardzo szybko. Podczas warsztatów mieliśmy okazję lepiej się poznać, dowiedzieć się wielu ciekawostek o Kantylenie, spędzić czas w miłym i wesołym gronie oraz doskonalić swoje umiejętności pod okiem naszej dyrygentki Małgorzaty Nowak, korepetytorki Anny Kabulskiej i Magdaleny Musiejczuk. Każdy z nas wyjechał z Motycza pełen energii, a co najważniejsze zapału do pracy. No i nie możemy się już doczekać kolejnego wspólnego wyjazdu!

 

Święto Szkoły

Aby tradycji stało się zadość, Kantylena w ubiegły piątek zaśpiewała na uroczystości święta szkoły. Była to także 95 rocznica nadania imienia Unii Lubelskiej naszemu liceum. Rozpoczęliśmy hymnem szkoły, a następnie wspólnie ze szkolnym kwartetem smyczkowym zaśpiewaliśmy utwór Evening rise. W tym wokalno-instrumentalnym składzie śpiewało nam się fantastycznie. Mamy nadziej, że będziemy mieli jeszcze wiele okazji, aby razem wystąpić.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

W tym roku wyjątkowo pierwszy dzwonek zabrzmiał 4 września. Kantylena przywitała nowych uczniów krótkim koncertem. Nie było to wielkim zaskoczeniem, ponieważ nasz chór jest jedną z wizytówek III LO. Wykonaliśmy nasze ulubione utwory : "Bella ciao " i " Amazing grace". Mamy nadzieję że spośród nowych uczniów wyłonią się przyszli chórzyści. Do zobaczenia na wspólnych próbach !!

 

Spot promocyjny

W lipcu mieliśmy możliwość nagrania w Radio Lublin piosenki promującej firmę lubelskiego dewelopera Perfekt Bau - Deweloper Mieszkania Lublin. Realizatorzy byli bardzo zadowoleni ze wspólnej pracy i wszyscy ze zniecierpliwieniem czekamy na efekt końcowy. Mamy nadzieję, że już wkrótce odwiedzimy profesjonalne studio po raz kolejny.

 

Przepiękna uroczystość za nami!

8 lipca w kościele na Poczekajce dwoje naszych byłych chórzystów - Kasia i Szymon zawarło związek małżeński. Mieliśmy ogromną przyjemność zaśpiewać podczas mszy świętej. Wykonaliśmy utwory wybrane przez parę młodą : "Ubi Caritas" Ola Gjeilo, "Veni, electa mea" Gianmartino Maria Durighello oraz "Hymn o miłości" Rafała Rozmusa.

To już kolejna para, która dzięki Kantylenie stanęła na ślubnym kobiercu. Młodym małżonkom życzymy szczęścia na nowej drodze życia.

 

Przepiękny Wrocław, profesjonalni muzycy, niesamowita atmosfera...

30 czerwca w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu mieliśmy ogromny zaszczyt wystąpić wraz z orkiestrą NFM Filharmonia Wrocławska, Chórem NFM oraz chórami młodzieżowymi projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska i wykonać kompozycję Gustava Mahlera- II Symfonię c-moll ,,Zmartwychwstanie". Była to dla nas wielka przyjemność wystąpić u boku światowej sławy solistek: Olgi Pasiecznik oraz Nora Gubisch. Dzięki wspaniałej pracy i wielkiemu zaangażowaniu wszystkich muzyków pod batutą Andrzeja Boreyko - jednego z najlepszych dyrygentów na świecie, dyrektora muzycznego Orchestre National de Belgique oraz Dusseldorfer Symphoniker, artyści poruszyli serca słuchaczy i w pełni oddali nastrój symfonii. Za przygotowanie artystyczne wszystkich chórów odpowiadała niezastąpiona dr. hab Agnieszka Franków-Żelazny- Dyrektor Programowy ACH Śpiewająca Polska.

Udział w tak fenomenalnym i niecodziennym wydarzeniu był dla nas ogromnym przeżyciem i nowym doświadczeniem. A czas spędzony w chóralnym gronie był dla nas cudownym rozpoczęciem wakacji!
Mamy nadzieję, że wkrótce znów odwiedzimy Wrocław!!

 

Zakończenie roku w III LO

23 czerwca uświetniliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w III LO im.Unii Lubelskiej. Z tej okazji wykonaliśmy utwory pochodzące z różnych części świata: włoską pieśń ,,Bella Ciao" oraz irlandzką pieśń religijną- ,,Amazing Grace".