Aktualności

Warsztaty szkoleniowe w Zakopanem

Należy już do tradycji, że  Kantylena wyjeżdża podczas wakacji na warsztaty chóralne.
Tym razem pracowaliśmy, odpoczywaliśmy i bawiliśmy się w Zakopanem -  w dniach 16 - 26.08.2011.
Położony w malowniczym miejscu oraz odpowiednio wyposażony ośrodek „Teresa" na Harendzie stworzył nam bardzo dobre warunki do pracy i wypoczynku.
Stałym punktem planu dnia były próby i te zajmowały chórzystom przedpołudnia - natomiast resztę czasu wypełniały wycieczki górskie, bądź to w piękne tatrzańskie doliny (Chochołowska, Strążyska), ale dla chętnych także w wyższe partie gór (Murowaniec i Czarny Staw).

Galeria zdjęć na stronie www.3lo.lublin.pl

Więcej…

 

Different cultures the same voice

Już po raz drugi chór Kantylena został zaproszony do udziału w międzynarodowych warsztatach chóralnych organizowanych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Odbywały się one od 26.06 w Ośrodku Szkoleniowym Fundacji w Motyczu. W tegorocznych warsztatach udział wzięło 45 chórzystek z trzech chórów:
Rumunia - "Sigismund Toduta" Music School z Cluj-Napoca, dyrygent: Andras Demeter.
Bułgaria - Choir School "Professor Georgi Dimitrov" z Yambol, dyrygent: Vessela Kotelnikova.
Polska - Chór "Kantylena", dyrygent: Małgorzata Nowak.

Tegoroczna edycja nosiła nazwę "Different cultures - the same voice" i tak jak poprzednia zakończyła się koncertami chórów  2 lipca w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej Lublinie oraz 3 lipca w  Kościele Farnym w Kazimierzu Dolnym.

 

Więcej…

 

Kantylena w II Krakowskim Międzynarodowym Konkursie Chóralnym

W dniach 16-19 czerwca w Krakowie "Kantylena brała udział w II Międzynarodowym Konkursie Chóralnym. Jest to impreza o zasięgu międzynarodowym, w którym brało udział około 40 chórów z całego świata. Zaproszenie na krakowski konkurs Kantylena otrzymała  w wyniku kwalifikacji, przeprowadzonej przez  komisję na podstawie nagrań chóru, jego cv i zaproponowanego programu koncertowego.

Więcej…

 

Kantylena na 'Estradzie absolwentów'

"Estrada Absolwentów" - to cykl koncertowy organizowany przez Wydział Edukacji Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu prezentujący dokonania jej wychowanków. Do udziału w tegorocznym koncercie została zaproszona pani Małgorzata Nowak i prowadzona przez nią od 18 lat Kantylena.

Więcej…

 

Kolejny Złoty Kamerton 'Kantyleny'

W finale XXX Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A. Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy, w dniu 10 października chór Kantylena zdobył Złoty Kamerton. Współorganizatorem Konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Więcej…

 

Kantylena w Baden Baden

W dniach 10 - 12.09.2010 chór Kantylena wziął udział w  Międzynarodowym Festiwalu Eurotreff Musik. Jest on rokrocznie organizowany przez  Landesmusikrat - Baden Wurtemberg e.V., a  w tym roku odbył się w niemieckim kurorcie Baden - Baden.
Festiwal zgromadził 17 młodzieżowych zespołów muzycznych z 8 krajów w tym: z Bułgarii, Włoch, Rosji, Ukrainy, Węgier, Białorusi i Niemiec.

Więcej…