Aktualności

 

Koncert Mikołajkowy ,,Z sercem do serca"

7 grudnia w Filharmonii Lubelskiej, odbył się w ramach orszaku Św. Mikołaja. Koncert Mikołajkowy ,,Z sercem do serca", Był to kolejny projekt z udziałem chórów Akademii Chóralnej- Śpiewająca Polska. Podczas koncertu, wybrzmiały utwory skomponowane przez Piotra Selima do słów Hanny Lewandowskiej, Karola Wojtyły i św. Brata Alberta Chmielowskiego. Chórom towarzyszył zespół smyczkowy Ladies Quartet. Koncertem dyrygowała dr hab. Małgorzata Nowak. Wszystkie utwory, wybrzmiały śpiewane wspólnie z Piotrem Selimem przez grupę blisko 150 chórzystów.

 

Unici - Unitom

Kolejna edycja aukcji Unici - Unitom już za nami. Tym razem rozpoczęliśmy ją melodiami z filmów, a były to: "Vois sur ton chemin" (Pan od muzyki), ,"Can't help falling in love" (z repertuaru Elvisa Presley'a - melodia z filmu "Błękitne Hawaje") oraz na koniec piosenka z filmu Walta Disneya "Zaplątani" - "Po raz pierwszy widzę blask".

Obecni w Trybunale nauczyciele, absolwenci, uczniowie i zaproszeni goście w przyjemnej atmosferze spędzili to popołudnie, a o dużą dawkę dobrego humoru zadbał prowadzący tegoroczną aukcję - Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru.

Po cichu wszyscy liczymy na kolejne spotkanie z tak doskonałym prowadzącym!

 

Zaduszki Poetyckie

W tym roku pożegnaliśmy wspaniałą poetkę oraz absolwentkę naszej szkoły Julię Hartwig. Aby uczcić jej pamięć nasza szkoła zorganizowała Zaduszki Poetyckie, które odbyły się 28 listopada w Trybunale Koronnym. Kantylena miała ogromny zaszczyt wykonać 3 prapremierowe utwory Rafała Rozmusa do wierszy zmarłej poetki. Było to " Odbicie", "Czułość" oraz " Mijanie się". Cieszymy się, że  dzięki tym wykonaniom mogliśmy oddać hołd wybitnej Lubliniance. Podczas uroczystości nasza szkoła została też odznaczona medalem 700-lecia Lublina za specjalne zasługi dla naszego miasta. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia!

 

Już po ogłoszeniu wyników!

24 i 25 listopada w Lublinie odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej Cantantes Lublinensis. Zdobyliśmy Srebrny Dyplom!

Jesteśmy zadowoleni z tego osiągnięcia i pracujemy na kolejne sukcesy.

 

Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej

Kolejna edycja Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego za nami. I tym razem chóry Śpiewającej Polski zaśpiewały lubelskiej publiczności. W sali operowej  Centrum Spotkania Kultur, wybrzmiały popularne pieśni patriotyczne oraz piosenki o Lublinie, a wszystko  z udziałem zespołu instrumentalnego pod kierownictwem Piotra Selima. Była to kolejna okazja do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w tak znakomitym gronie!

 

Wspólne miejskie śpiewanie pieśni patriotycznych

"Wspólne miejskie śpiewanie pieśni patriotycznych" jako wydarzenie upamiętniające 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To właśnie tam wraz z przybyłymi mieszkańcami i znakomitymi artystami: P. Łukaszem Jemiołą, Chórem Akademickim UP oraz Zespołem Tańca Ludowego UMCS, mieliśmy przyjemność prowadzić wspólne śpiewanie. 11 listopada w Ratuszu Lubelskim wybrzmiały m.in.pieśni  "Przybyli ułani pod okienko", "Ej dziewczyno", "Bywaj dziewczę zdrowe" i wiele innych... Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tej pięknej inicjatywie, która łączy ludzi na wspólnym przeżyciu jednego z najważniejszych dni z historii naszego kraju.

 

Dzień Edukacji Narodwej

Za nami wzruszający koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wystąpiliśmy w nowootwartej sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.
W uroczystości wziął udział Prezydent Miasta Lublina - Pan Krzysztof Żuk oraz Radni Miasta, a także dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych w naszym mieście i nagrodzeni w tym dniu Nagrodą Prezydenta nauczyciele. Podczas uroczystości Pan Prezydent odznaczył Medalem 700-lecia Miasta Lublina naszą dyrygentkę Panią prof. Małgorzatę Nowak. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy tam być razem z Panią Dyrygent. Serdecznie gratulujemy!

Podczas krótkiego występu zaprezentowaliśmy utwory, pochodzące z filmów Walta Disneya: ,,Po raz pierwszy widzę blask" z filmu ,,Zaplątani" i ,,Miłość rośnie wokół nas" Hansa Zimmera z ,,Króla Lwa", jak również z popularnych filmów takich jak ,,Pan od muzyki"- utwór ,,Vois sur ton chemin", czy piosenka ,,Can't help falling in love" z repertuaru Elvisa Presleya z filmu ,,Błękitne Hawaje". Ponadto na program koncertu złozyły się: melodia tradycyjna ,,Wade in the water" i ,,Cantar" Joya Althousa. Chórowi akompaniowała pani Anna Kabulska.

Występ z takim repertuarem i przed tak znamienitymi osobistościami był dla nas wielką przyjemnością.