Aktualności

Facebook

Informujemy, że od maja 2019 roku aktualności zamieszczane będą na stronie Facebook Kantyleny.

więcej

 

Jublieusz Kantyleny

Od kilku miesięcy przygotowywaliśmy się, aby właśnie dzisiaj to ogłosić: rozpoczynamy świętowanie jubileuszu 25-lecia chóru Kantylena.

Mimo, że za nami 25 lat muzycznej aktywności to ani trochę nie mamy ochoty zwalniać tempa- wręcz przeciwnie, już w sobotę, 14 września 2019 będziecie mogli się o tym przekonać, bo zapraszamy na świętowanie tych wyjątkowych urodzin razem z nami .To właśnie wtedy w Filharmonii Lubelskiej o 16.00 odbędzie się koncert jubileuszowy, a po nim spotkanie absolwentów Kantyleny. Mamy nadzieję, że ten dzień będzie równie wyjątkowy dla nas jak i dla wszystkich naszych sympatyków, przyjaciół i przybyłej na wydarzenie publiczności. Cały czas pracujemy nad organizacją tego wydarzenia, więcej informacji przekażemy wam już niebawem.

 

III Festiwal Chóralny Cantantes Lublinensis

W dniu 24.11.2018 chór Kantylena pod dyrekcją Małgorzaty Nowak wziął udział w III Festiwalu Chóralnym Cantantes Lublinensis. Zespół zdobył  Złoty Dyplom.

W gronie 28 chórów z całej Polski uczestniczących w przesłuchaniach uzyskaliśmy czwartą punktację.

 

Koncert w Filharmonii Lubelskiej

Już po raz kolejny chóry Akademii Chóralnej - Śpiewająca Polska wystąpiły w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej. We czwartek, 21 czerwca wspólnie z Panem Piotrem Selimem, chórem Canto, chórem Con Passione i chórem Gaudeamus, Kantylena wykonała utwory o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło również wspólnego wykonania. Piosenka ,, Tu i teraz " oraz ,, Hymn III Tysiąclecia", za każdym razem zapadają w pamięć wszystkim słuchaczom. Był to koncert niezwykły, ponieważ publicznością zasiadającą w Lubelskiej Filharmonii były dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Była to kolejna okazja to wspólnego świętowania muzyki.

 

Carmina Burana w NFM

Śpiewać w gronie 6 najlepszych chórów młodzieżowych z całej Polski wraz z zawodowym chórem, orkiestrą symfoniczną, pod okiem wybitnego dyrygenta to nie lada wyzwanie. Jest to również fantastyczne przeżycie jakiego mieliśmy szansę doświadczyć na Koncercie Finałowym chórów mieszanych 9 czerwca na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Przygotowaliśmy się do niego wiele tygodni, jednak najintensytwniejsza praca rozpoczęła się na 2 dni przed koncertem.

Samodzielną pracę chórów nad utworem "Carmina Burana" autorstwa Carla Orffa połączyła dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny- Dyrektor Programowy ACH Śpiewająca Polska przygotowując nas do wspólnego wykonania pod batutą Giancarlo Guerrero.

Więcej…

 

Przygotowania do występu w NFM

 

Podczas gdy w szkole odbywały się matury część chóru pojechała na warsztaty do Motycza. Przez trzy dni uczyliśmy się utworu Carla Orffa "Carmina Burana", który wraz z innymi chórami Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska wykonamy 9 czerwca na koncercie kończącym rok artystyczny w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Oprócz pracy czekały nas miłe niespodzianki. Były to warsztaty z makijażu dla dziewcząt oraz warsztaty z tchai - chi, które uruchomiły nasze ciała, a uwagi Pana Marka Sykały na pewno przydadzą się w śpiewie. Przedstawiamy wam galerię zdjęć z tych dni.

 

Zakończenie roku klas trzecich

W piątek, 27 kwietnia, świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 3 klas. Jak co roku, wspólnie odśpiewaliśmy hymn szkoły. Była to okazja do wielu wspomnień, radości i wzruszeń. W szkolnej sali gimnastycznej wybrzmiało ,, We are the champions" wyśpiewane przez wszystkich chórzystów i absolwentów chóru. Mamy nadzieję, że ta niezwykła chóralna atmosfera będzie towarzyszyła Wam przez całe życie. A wszystkim maturzystom gwarantujemy ogromne wsparcie od całego chóru.

Powodzenia na maturze!!

 

'Jestem tu - Jestem z Tobą' to tytuł koncertu, który połączył pokolenia


W czwartek 26 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur odbył się piękny koncert, który miał na celu przybliżyć pojęcie patriotyzmu w rozumieniu bliższym współczesnemu człowiekowi. Udział w wydarzeniu wzięli zarówno przedstawiciele młodego pokolenia, jak i ci trochę starsi. Kantylena wystąpiła razem z trzema innymi chórami, kwartetem Qartet Ladies, zespołem instrumentalnym, niesamowitymi solistami oraz z nieocenionym inicjatorem tego przedsięwzięcia, Panem Piotrem Selimem. Całością dyrygowała Pani Profesor dr hab. Urszula Bobryk. Wspaniała atmosfera udzieliła się nie tylko występującym, ale też licznie zgromadzonej publiczności. Z sentymentem będziemy wracać do tego koncertu.

A tymczasem zabieramy się do pracy nad utworem Karla Orffa "Carmina Burana", który wykonamy we Wrocławiu 9 czerwca na zakończeniu roku artystycznego Narodowego Forum Muzyki wraz z chórami Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska.