Carmina Burana w NFM

Śpiewać w gronie 6 najlepszych chórów młodzieżowych z całej Polski wraz z zawodowym chórem, orkiestrą symfoniczną, pod okiem wybitnego dyrygenta to nie lada wyzwanie. Jest to również fantastyczne przeżycie jakiego mieliśmy szansę doświadczyć na Koncercie Finałowym chórów mieszanych 9 czerwca na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Przygotowaliśmy się do niego wiele tygodni, jednak najintensytwniejsza praca rozpoczęła się na 2 dni przed koncertem.

Samodzielną pracę chórów nad utworem "Carmina Burana" autorstwa Carla Orffa połączyła dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny- Dyrektor Programowy ACH Śpiewająca Polska przygotowując nas do wspólnego wykonania pod batutą Giancarlo Guerrero.

Nie było to proste zadanie, potrzebowaliśmy wielu wskazówek i korekt, aby utwór wybrzmiał na najwyższym poziomie wokalnym. Aby osiągnąć ten cel musieliśmy poczuć w sobie siłę lwa, uświadomić sobie, że publiczność widzi więcej niż nam się wydaje oraz zrozumieć, że na scenie poczuć jedność.
Po koncercie wypełniająca sale po brzegi publiczność nagrodziła nasz występ gorącymi owacjami. Z Wrocławia wróciliśmy z plecakiem pełnym doświadczenia, radości oraz energii jaką zarazili nas wspaniali dyrygenci.

Mamy nadzieję, że na bieżąco oglądaliście zdjęcia z przygotowań. Do zobaczenia na kolejnych koncertach.